TR og suppleant

Tillidsrepræsentanter og tillidsrepræsentantsuppleanter
TR-gruppebillede

På billedet ses nogle af vores tillidsrepræsentanter samt kredsstyrelsesmedlemmer under lockouten.

 

Du kan læse mere om din TR og arbejdsplads.

Fællestillidsrepræsentant er Tina Svarre Hasselager - tiha@dlf.org


Herunder kan du se en liste over TR og TRS i Roskilde Lærerforening

Absalons Skole (265001)

Absalonsgade 2, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4150
Tillidsrepræsentant
Per Ivert Skovsgaard
per.skovsgaard@gmail.com
TR-Suppleant
Mikkel Holm Rasmussen
holmrasmussen@hotmail.com

Gadstrup Skole (263001)

Ramsømaglevej 17, 4621 Gadstrup
Tlf +45 4631 8730
Tillidsrepræsentant
Claus Møller Vollbehr
clausvollbehr@hotmail.com
TR-Suppleant
Bibi Holmquist Olsen
bibiholmquist@gmail.com

Hedegårdenes Skole (265005)

Københavnsvej 34, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4221
Tillidsrepræsentant
Hans-Jørgen Koefoed
hansjorgenkoefoed@gmail.com
TR-Suppleant
Mads Suren Kristiansen
madssk@hotmail.com

Himmelev Skole (265006)

Ollerupvej 5, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4250
Tillidsrepræsentant
May-Britt Klokkerholm Nielsen +45 4631 4250
m-m-m@vip.cybercity.dk
TR-Suppleant
Steen Robert Johnson
Huskmadpakken@gmail.com

Julemærkehjemmet Liljeborg (265017)

Baldersvej 3, 4000 Roskilde
Tlf +0045 46 304200
Tillidsrepræsentant
Kresten Dahlmand Andersen
krestendh@gmail.com

Klostermarksskolen (265007)

Kongebakken 19, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4300
Tillidsrepræsentant
Kresten Dahlmand Andersen
krestendh@gmail.com
TR-Suppleant
Pia Rask
trarbejde@gmail.com

Lindebjergskolen (255001)

Store Valby Vej 248B, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 8363
Tillidsrepræsentant
Lars Reuber Sørensen
Roskilde_kings@yahoo.dk
TR-Suppleant
Flemming Jensen
Flemmet@get2net.dk

Lynghøjskolen (265008)

Lynghøjen 107, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4312
Tillidsrepræsentant
Mette Nissen Ruus
metteruus@gmail.com
TR-Suppleant
Elisabeth Flensburg Trankjær
elisabethtrankjaer@gmail.com

Margretheskolen (255003)

Margrethevej 7, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 8340
Tillidsrepræsentant
Mette Charlotte Emanuelsen Brok
brokmette@gmail.com
TR-Suppleant
Conni Bettina Bek Andreassen
conni@beksupport.dk

Nordgårdsskolen (265016)

Skolevej 3, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4366
Tillidsrepræsentant
Peter Frausing Wiese
pfw@live.dk

Nordskolen - afdeling Baunehøj (255006)

Baunegårdsvej 85, 4040 Jyllinge
Tlf +45 4631 8210
Tillidsrepræsentant
Kirsten Bjelke
kirstenbi@roskilde.dk

Nordskolen - afdeling Jyllinge (255004)

Planetvej 30, 4040 Jyllinge
Tlf +45 4631 7500
Tillidsrepræsentant
Signe Ingeborg Brandt
signe0222@gmail.com

PPR Roskilde (265200)

Rådhusbuen 1, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4624
Tillidsrepræsentant
Pernille Olsen +45 2913 0970
pernilleo@roskilde.dk
TR-Suppleant
Alma Manley
alma9000@gmail.com

Sct. Jørgens Skole (265010)

Helligkorsvej 42A, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4400
Tillidsrepræsentant
Rasmus Lund Bro
brorasmuslund@gmail.com

Specialcenter Roskilde - Afd. kommunikation (265026)

Elisagårdsvej 7, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 7231
Tillidsrepræsentant
Karen Schøn Munk
munk.karen2@gmail.com
TR-Suppleant
Stina Pernille Bager
stinabager69@gmail.com

Specialcenter Roskilde - Fjordskolen Hedevang (280283)

Sognevej 50, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 7330
Tillidsrepræsentant
Arne Ib Christensen
arne.christensen.tr@hotmail.com
TR-Suppleant
Ljubica Hansen
Ljubica@mail.dk

Specialcenter Roskilde - Fjordskolen Lysholmafdelingen (265901)

Hyrdehøj 5, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 7310
Tillidsrepræsentant
Lene Bjerrum
lene-b-jerrum@hotmail.com
TR-Suppleant
Hanne List Johannsen
hanne_johannsen@hotmail.com

Tiendeklassecenter Roskilde TCR (265031)

Bakkesvinget 67, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 6171
Tillidsrepræsentant
Anne Marie Nimb Williams
williams@mail.dk
TR-Suppleant
Freja Sohrbeck-Nøhr
frejanohr@gmail.com

Tjørnegårdskolen (265015)

Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4428
Tillidsrepræsentant
Line Bedin
linebedin@gmail.com
TR-Suppleant
Lis Vestergaard Henriksen
lisx0742@skole.roskilde.dk

Trekronerskolen (265032)

Trekroner Allé 1, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 6420
Tillidsrepræsentant
Henriette Hornbech Krüger
hk.henriettekruger@gmail.com
TR-Suppleant
Nick Juhler Andersen
nikran79@gmail.com

UU-Roskilde (265500)

Astersvej 15D, 4000 Roskilde
Tlf
Tillidsrepræsentant
Nils-Philip Engholm Larsen
philipl@roskilde.dk
TR-Suppleant
Poul Tom Jakobsen
poultomjakobsen@gmail.com

Viby Skole - afd. Bueager (263004)

Bueager 2, 4130 Viby Sjælland
Tlf +45 4631 8400
Tillidsrepræsentant
Lykke Elgh Nielsen
lykke.nielsen10@outlook.dk

Viby Skole - afd. Ørstedvej (263002)

Ørstedvej 63B, 4130 Viby Sjælland
Tlf +45 4631 8580
Tillidsrepræsentant
Hannamai Chalina Hartmann Johansen
Hann5939@skole.roskilde.dk

Vindinge Skole (265011)

Stærkendevej 5B, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4200
Tillidsrepræsentant
Majbrit Rosenbøg
mrosenbog@gmail.com
TR-Suppleant
Mette Møbius
mettemobius@hotmail.dk

Vor Frue Skole (265012)

Vor Frue Hovedgade 67, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4480
TR-Suppleant
Michael Kjeldsen
mich79m7@skole.roskilde.dk

Østervangsskolen (265013)

Astersvej 15, 4000 Roskilde
Tlf +45 4631 4507
Tillidsrepræsentant
Jens Gersholm Nielsen
Jens.gersholm@gmail.com
TR-Suppleant
Morten Holm Larsen
medlogpaa@hotmail.com

 

 

Find din AMR

Find din AMR på din arbejdsplads

Få tilsendt....

RLFnyt - nyheder direkte på mail

Arbejdsmiljø

Vil du vide mere om arbejdsmiljø?
Du kan læse mere her